A hétvégi mérleg: egy vereség, egy győzelem

2017-12-05 11:52:24

NB I-es női röplabdacsapatunk győzött, NB I-es férfi kosárlabda csapatunk kikapott az elmúlt hét végén, azaz a címben jelzett mérleggel zárták a legutóbbi bajnoki fordulót elsőosztályú csapataink. A hölgyek nagy csatában nyertek az UTE ellen hazai pályán, míg az urak Pécsen szenvedtek vereséget.

Férfi kosárlabda NB I A-csoport

Az NB I A-csoportos férfi kosárlabdabajnokságban az elmúlt héten, csütörtökön Pécsen lépett pályára a JP Auto-JKSE együttese. A találkozó eleje kiegyenlített játékot hozott, majd 9-9 után a hazaiak megléptek és 11 pontos előnyre tettek szert az első negyed végére (23-13). A második tíz percet is a házigazdák nyerték 1 ponttal (23-22), s így a félidőben 12 ponttal vezettet a Pécs (46-35). A találkozó sorsa a harmadik negyedben dőlt el, amikor a hazaik 9 ponttal növelték előnyüket és 70-49-re vezettek. Bár a záró játékrészben a mieink 10 ponton belülre is felzárkóztak, a pécsi győzelmet már nem sikerült megakadályozniuk (87-78).

A találkozó krónikájához tartozik, hogy Sejfic ellen  – aki korábban szerepelt a pécsi csapatban is – két sporszerűtlen hibát is fújtak, s így a kiállítás sorsára jutott. Ez pedig az jelenti, hogy a következő, az Atomerőmű elleni, hazai mérkőzésen nem léphet majd pályára.

Pécsi VSK-VEOLIA - JP Auto - JKSE 87-78 (24-13, 23-22, 23-14, 17-29)

A JP Auto-JKSE pontszerzői: Wallace 20/6, Cseh Gy. 14/3, Rakics 13/9, Nelson 8/6, Lucic 8, Sejfic 6, Molnár M. 5/3, Kerpel-Fronius 4

A JP Auto-JKSE 8 mérkőzésből egy győzelemmel és 7 vereséggel a tabella 13. helyén áll.

Női röplabda NB I

Az elmúlt héten pénteken az UTE csapatát fogadta a Bercsényi úti játékcsarnokban a Jászberényi VT együttese. A Békéscsaba mögött a második-harmadik helyen álló két gárda óriási küzdelemben döntötte el a bajnoki pontok sorsát. A találkozót a mieink várták kedvezőbb előjelekkel, hiszen a vendégeknél több játékos is érülés miatt nem állt  Horacio Bastit mester rendelkezésére.

Az első játszmában csak egy csapat volt a pályán, a vendég újpestiek könnyen szereztek vezetést. Úgy tűnt, mintha a mieink az öltözőben maradtak volna (13:25). A folytatásban azután megérkezett a mérkőzésbe a Deme-csapat is, amely egy 21-re nyert játszmával előbb egyenlített, majd egy 26:24-es sikert követően már a vezetést is átvette. A fordulatoknak azonban még nem volt vége, hiszen a negyedik szettet 26:24-re a vendégek nyerték. Így pedig következett a mindent eldöntő ötödik játszma. Ebben egy ideig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a mieink megléptek és 15:9-re győztek, s ezzel 3:2-re a találkozót is megnyerték.

A Jászberény 2, az UTE 1 ponttal lett így gazdagabb, s a két együttes megerősítette a helyét az A-csoport 2., illetve 3. helyén. Ez pedig azért fontos, mert a két csoport első három helyezettje játszhat majd a folytatásban a felsőházban, s lesz tagja a jövő évi Extra Ligának.

Jászberényi VT – UTE 3:2 (-13, 21, 24, -24, 9)

Jászberényi VT: Borsos 8, Bleicher N. 4, Shevchuk 18, Pintér 12, Adamenya 14, Miklai 21. Csere: Lékó (liberó), Schmidt, Halla P. 1. Vezetőedző: Deme Gábor.

UTE: Bezsandolszka 12, Bleicher R. 8, Szűcs K. 16, Nagy V. 11, Czina 14, Hiruela 5. Csere: Kötél D. (liberó), Császár 6, Ancsin. Vezetőedző: Horacio Bastit.

6.    Szombathely 0 gy 8 v (6:24)

A Jászberényi VT csapata legközelebb december 5-én Gödöllőn lép pályára a Magyar Kupa negyeddöntő első mérkőzésén.