Kosárlabda: fájó vereség – megérdemelt paksi siker

2017-12-11 14:44:56

Az NB I A-csoportos férfi kosárlabda-bajnokság 10. fordulójában csapatunk hazai pályán az Atomerőmű SE együttesét fogadta. Az előző szezonban négyből négyszer győztük le a paksiakat, s azt reméltük, hogy ez a sorozat folytatódik. Sajnos nem így történt.

A mérkőzést a vendégek várták kedvezőbb előjelekkel, hiszen nálunk a csapat egyik fontos láncszeme, Sejfics pécsi kiállítása miatt nem léphetett pályára. A paksiaknál viszont két olyan cserejátékos is rendelkezésére állt Cizmic mesternek – a válogatott Ruják és Ogunyemi -, akik a rotációban fontos szerepet játszottak.

I. negyed

Nem kezdtünk jól, dobásaink rendre célt tévesztettek, de nem voltak jól felépítve támadásaink sem. Nem brillíroztak a paksiak sem, azonban ők kevesebb hibát követtek el, így az első perctől kezdve náluk volt az előny. Sportszerű volt a játék, az első személyi hibát csak a 7. percben ítélték meg a játékvezetők. Bár Wallace kétszer is látványosan zsákolt, a negyedet a jobban játszó paksiak 5 pontos előnnyel zárták.

II. negyed

Gyors kosárváltással indult a második tíz perc, s alig telt el két és fél perc, amikor 23-26-nál Teo Cizmic kért időt. Egymás hibáiból éltek a csapatok miközben 7 pontra nőtt a vendégek előnye (27-34). Két perccel a félidő vége előtt Nikola Lazics is időt kért Ez pedig annyit segítette, hogy 31-41-ről két triplával feljöttünk 37-41-re. Így négy pontos paksi vezetéssel zárult az első félidő.

III. negyed

A játékrész elején 12 pontra nőtt a vendégek előnye, ám Wallace pontjaival sikerült ismét 10-en belülre jönnünk (42-49), majd egy Cseh Gyuri által szerzett alle-up kosárral már öt pontra zárkóztunk fel (44-49). A vendégek egy ideig tartották 5 pontos előnyüket, ám 49-54-ról sikerült egyenlítenünk. Rakics egalizáló triplája után „felrobbant” a csarnok, ám a jó folytatás sajnos elmaradt. Amikor pedig 56-59-nél, a félidő utolsó pillanataiban Ruják a „kígyótérről” is betalált, az bizony demoralizáló volt.

IV. negyed

A záró tíz percet is a vendégek kezdték jobban, s Ruják vezérletével 10 pontra növelték előnyüket. Nikola Lazics ugyan a negyed közepén időt kért 61-71-nél, ez sem segített. Folyamatosan nőtt a vendégek előnye, s már 22 ponttal is vezettek a paksiak (66-88). A találkozó utolsó 4 pontját a mieink szerezték, s így sikerült legalább 20-on belülre jönnünk.

A látottak alapján sajnos megérdemelt paksi siker született, mert a mieinkből ezúttal hiányzott az a hit, akarat és erő, amellyel megnyerhették volna a mérkőzést.

A találkozót követően az edzők így értékelték a látottakat:

Nikola Lazics: Gratulálok a paksiaknak, végig kontrollálták a mérkőzést, megérdemelten nyertek. Mi nem tudtunk saját ritmusunkban játszani, sok könnyű pontot engedélyeztünk ellenfelünknek. A folyamatos felzárkózás pedig felőrölte az erőnket. A Paksnak nagyobb volt a rotációs lehetősége, míg nálunk Sejfics eltiltás miatt hiányzott.

Teo Cizmic: Sokat gyakoroltuk a héten a védekezést, s amit elterveztünk, annak nagy részét sikerült is megvalósítanunk. Első sorban a berényi kis emberek dolgát szerettük volna megnehezíteni, s ezt meg is oldottuk. Döntő volt, hogy 54-54-nél is jó döntéseket hoztunk, s nem engedtük ismét felzárkózni a házigazdákat.

Edző: Teo Cizmic

Jászberény, 500 néző. V: Pálla Z., Ádám J., Vida B.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-5, 7. perc: 7-13, 13. perc: 23-28, 17. perc: 29-36, 23. perc: 44-49, 27. perc: 49-54, 33. perc: 59-69, 37. perc: 66-80

A 10. forduló további eredményei:

Zalaegerszeg – DEAC 99-88

Szolnok – Kaposvár 76-65

Alba Fehérvár – Sopron 96-72

MAFC – Szeged 73-61

Körmend – KTE 91-85

Pécs – Szombathely 110-106 (kétszeri hosszabbítás után)

A bajnoki tabellát a Szolnok vezeti a Körmend és a Szombathely előtt. Csapatunktovábbra is a 13. a tizennégy gárdát felvonultató mezőnyben.